Întrunirea lunară cu reprezentanții APL I din raionul Hîncești
La 06.02.2018, în Sala de ședințe a Consiliului Raional Hîncești, a avut loc întîlnirea lunară a administraţiei raionului Hîncesti cu primarii localităţilor din raion, la şedinţă fiind prezent şi reprezentantul Guvernului în teritoriu, dl Ion MEREUŢĂ.
Ședința a început cu prezentarea dării de seamă referitor la activitatea Inspectoratului de Poliție Hîncești în anul 2017. Dl Lilian LUCA, șeful Inspectoratului de Poliție Hîncești a comunicat informaţia despre starea criminogenă din raion, enunţând cele mai frecvente infracțiuni și contravenții, măsurile de securitate necesare pentru prevenirea victimizării, siguranța personală și protecția bunurilor materiale. La finalul raportului anual, conducerea Inspectoratul de Poliție Hîncești a primit uniformele procurate în baza deciziei Consiliului Raional Hînceşti.
Dl Ghenadie BUZA, Preşedintele raionului Hînceşti, a menționat colaborarea eficientă cu Inspectoratul de Poliție , iar dl Ion MEREUŢĂ, reprezentantul Guvernului în teritoriu, a vorbit despre relațiile de conlucrare cu administraţia publică locală și a adus mulțumiri Inspectoratului de Poliție pentru stimularea primarilor cu cupe de mențiune și diplome de gratitudine.
Ședința extraordinară a Consiliului raional Hîncești
COMUNICAT INFORMATIV
Comunicat informativ
privind întrunirea lunară a Preşedintelui raionului Hînceşti
cu primarii unităţilor administrativ-teritoriale de nivelul I
La 06.06.2017 , în sala de şedinţe ”Constantin Stere”, a avut loc întîlnirea lunară a conducerii executive a raionului Hîncesti cu primarii localităţilor din raion.





