Comisia consultativa de specialitate Buget şi finanţe

  1. Eremia Igor – consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  2. Pascari Vasile- consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  3. Gajiu Vasile – consilier raional, membru al fracțiunii PDM;
  4. Cobzac Grigore – consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  5. Loghin Anatolie – consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  6. Manic Valentina – consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  7. Antohi Ion – consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  8. Lupu Lidia – consilier raional, membru al fracțiunii PSRM;
  9. Popa Tatiana – consilier raional, membru fracţiunea PCRM
  10. Darie Albert – consilier raional, membru al fracțiunii PL;
  11. Calcateniuc Valentin – consilier raional, membru al BE PPE “Iurie Leancă”.

Comisia consultativa de specialitate Agricultură, comerţ şi ecologie

  1. Blișceac Vladimir – consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  2. Breahnă Vasile – consilier raional, membru al fracțiunii PL,
  3. Vînaga Mihail – consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  4. Bunduchi Ion – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  5. Movileanu Gheorghe – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM
  6. Căpăţină Petru – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM
  7. Cornei Dumitru – consilier raional, membru al fracţiunii PSRM;
  8. Patraşcu Vera – consilier raional, membru al BE PPE “Iurie Leancă”.

Comisia consultativa de specialitate Sănătate și protecție socială

  1. Buza Ghenadie – consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  2. Botnari Alexandru – consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  3. Ciubotaru Petru – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  4. Matvei Raisa – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  5. Munteanu Vera – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  6. Gălăţeanu Octavian – consilier raional, membru al fracţiunii PL;
  7. Cozlan Petru – consilier raional, membru al fracţiunii PCRM;
  8. Gac Valentina – consilier raional, membru al fracţiunii PSRM;
  9. Oleinic Ruslan – consilier raional, membru al fracţiunii PP “Partidul Nostru”;
  10. Popa Tatiana – consilier raional, membru al fracţiunii PCRM.

Comisia consultativa de specialitate Învățămînt, cultură și sport

  1. Chetraru Anatolie – consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  2. Mereuţă Ion – consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  3. Tonu Valentina – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  4. Guştiuc Lucia – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  5. Buhnă Elena – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  6. Vlas Ştefan – consilier raional, membru al fracţiunii PL;
  7. Zagorodnîi Anatolie – consilier raional, membru al fracţiunii PCRM;
  8. Gac Valentina – consilier raional, membru al fracţiunii PSRM.

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here