Comisia consultativa de specialitate Buget şi finanţe

  1. Eremia Igor – consilier raional, membru al fracțiunii PDM, Președintele comisiei;
  2. Darie Albert – consilier raional, membru al fracțiunii PL, Secretarul comisiei;
  3. Buruiană Serghei- consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  4. Gajiu Vasile – consilier raional, membru al fracțiunii PDM;
  5.  Moraru Melentie- consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  6. Loghin Anatolie – consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  7. Manic Valentina – consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  8. Alexandru Simion- consilier raional ;
  9. Țurcanu Igor – consilier raional, membru al fracțiunii PSRM;
  10. Popa Tatiana – consilier raional, membru fracţiunea PCRM;
  11. Calcateniuc Valentin – consilier raional, membru al BE PPE “Iurie Leancă”.

Comisia consultativa de specialitate Agricultură, comerţ şi ecologie

  1. Bunduchi Ion – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM, Președintele comisiei;
  2. Filat Adrian – consilier raional, membru al BE PPE “Iurie Leancă”, Secretarul comisiei;
  3. Blișciac Vladimir – consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  4. Breahnă Vasile – consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  5. Vînaga Mihail – consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  6. Movileanu Gheorghe – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  7. Căpăţină Petru – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  8. Țurcan Grigore – consilier raional, membru al fracţiunii PSRM
  9.                                 – consilier raional, membru al fracţiunii

Comisia consultativa de specialitate Sănătate și protecție socială

  1. Șterbeț Vasile – consilier raional, membru al fracţiunii PDM, Președintele comisiei;
  2. Toma Sofia – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM, Secretarul comisiei;
  3. Deleu Vladimir- consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  4. Matvei Raisa – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  5. Mămăligă Tudor – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  6. Gălăţeanu Octavian – consilier raional, membru al fracţiunii PL;
  7. Țurcanu Igor – consilier raional, membru al fracţiunii PSRM;
  8.                   – consilier raional, membru al fracţiunii PSRM;
  9. Oleinic Ruslan – consilier raional, membru al fracţiunii PP “Partidul Nostru”;

Comisia consultativa de specialitate Învățămînt, cultură și sport

  1. Ioniță Tamara – consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  2. Buhnă Elena – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM, Secretarul comisiei;
  3.  Tanurcova Natalia- consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  4. Megherea Alexandru – consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  5.  Gherela Ion- consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  6. Tabără Alexandru, consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  7.  Tătaru Ștefan- consilier raional, membru al fracţiunii PL;
  8.  Bucos Iulia- consilier raional, membru al fracţiunii PCRM;
  9. Gac Valentina – consilier raional, membru al fracţiunii PSRM.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here