Comisia consultativa de specialitate Buget şi finanţe

  1. Eremia Igor - consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  2. Pascari Vasile- consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  3. Gajiu Vasile - consilier raional, membru al fracțiunii PDM;
  4. Cobzac Grigore - consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  5. Loghin Anatolie - consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  6. Manic Valentina - consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  7. Antohi Ion - consilier raional, membru al fracțiunii PLDM;
  8. Lupu Lidia - consilier raional, membru al fracțiunii PSRM;
  9. Popa Tatiana – consilier raional, membru fracţiunea PCRM
  10. Darie Albert - consilier raional, membru al fracțiunii PL;
  11. Calcateniuc Valentin - consilier raional, membru al BE PPE “Iurie Leancă”.

Comisia consultativa de specialitate Agricultură, comerţ şi ecologie

  1. Blișceac Vladimir - consilier raional, membru al fracțiunii PDM,
  2. Breahnă Vasile - consilier raional, membru al fracțiunii PL,
  3. Vînaga Mihail - consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  4. Bunduchi Ion - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  5. Movileanu Gheorghe - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM
  6. Căpăţină Petru - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM
  7. Cornei Dumitru - consilier raional, membru al fracţiunii PSRM;
  8. Patraşcu Vera - consilier raional, membru al BE PPE “Iurie Leancă”.

Comisia consultativa de specialitate Sănătate și protecție socială

  1. Buza Ghenadie - consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  2. Botnari Alexandru - consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  3. Ciubotaru Petru - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  4. Matvei Raisa - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  5. Munteanu Vera - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  6. Gălăţeanu Octavian - consilier raional, membru al fracţiunii PL;
  7. Cozlan Petru - consilier raional, membru al fracţiunii PCRM;
  8. Gac Valentina - consilier raional, membru al fracţiunii PSRM;
  9. Oleinic Ruslan - consilier raional, membru al fracţiunii PP “Partidul Nostru”;
  10. Popa Tatiana - consilier raional, membru al fracţiunii PCRM.

Comisia consultativa de specialitate Învățămînt, cultură și sport

  1. Chetraru Anatolie - consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  2. Mereuţă Ion - consilier raional, membru al fracţiunii PDM;
  3. Tonu Valentina - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  4. Guştiuc Lucia - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  5. Buhnă Elena - consilier raional, membru al fracţiunii PLDM;
  6. Vlas Ştefan - consilier raional, membru al fracţiunii PL;
  7. Zagorodnîi Anatolie - consilier raional, membru al fracţiunii PCRM;
  8. Gac Valentina - consilier raional, membru al fracţiunii PSRM.

 

 

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com